Letní festival hudby Za poklady Broumovska 2013

Již poosmé...

Broumovsko letos zažívá rok ve znamení osmiček. Je tomu právě osm století, kdy do zdejšího kraje přišel řád Benediktinů. Jejich přítomnost významně ovlivnila podobu tohoto místa i životy místních lidí. Osmičku mají v letopočtu svého zrodu také skvosty sakrální barokní architektury, kostely, které zde díky benediktinům vyrostly v 18. století. A právě kostely Broumovska jsou spojeny s další osmičkou. V jejich zdech se letos v létě již poosmé uskuteční hudební festival Za poklady Broumovska.

Letní hudební festival Za poklady Broumovska nabídne Kühnův smíšený sbor, Collegium Marianum, houslistu Josefa Špačka nebo sopranistku Šmídovou - Kalvachovou

Broumov, květen 2013 – Léto je za dveřmi a s ním také zahájení hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Již poosmé zažijí návštěvníci deset výjimečných hudebních podvečerů v unikátní atmosféře barokních kostelů. Vrcholy letošního festivalu budou koncerty Kühnova smíšeného sboru, jednoho z nejprestižnějších českých souborů staré hudby Collegium Marianum, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka (housle) a Stamicova kvarteta nebo sopranistky Kateřiny Šmídové – Kalvachové. Festivalové koncerty se konají od 29. června do 31. srpna každou sobotu od 18. hodin.

 

více na https://zapoklady.broumovsko.cz/cz/